ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12285352
*
nr 1228 5352
Spegel
+ konsol, omkring 1900. Längd: 70. Djup: 27 cm, höjd: 39 + 163
Utrop:
500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 januari 2019
kl 19:54:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/1 19:07:57
1
100 kr
12/1 17:54:35
2
500 kr
13/1 12:38:07
3
200 kr
13/1 12:38:07
2
250 kr (Budbetjänt)
13/1 21:24:18
4
500 kr
13/1 21:24:18
2
500 kr (Budbetjänt)
13/1 21:24:44
4
700 kr
14/1 17:01:43
2
1.000 kr
14/1 19:42:00
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1228 5352
Spegel
+ konsol, omkring 1900. Längd: 70. Djup: 27 cm, höjd: 39 + 163
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 januari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/1 19:07:57 | 1 | 100 kr |
12/1 17:54:35 | 2 | 500 kr |
13/1 12:38:07 | 3 | 200 kr |
13/1 12:38:07 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
13/1 21:24:18 | 4 | 500 kr |
13/1 21:24:18 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
13/1 21:24:44 | 4 | 700 kr |
14/1 17:01:43 | 2 | 1.000 kr |
14/1 19:42:00 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27